Пројекат “Београд пева”

У Дечијем културном центру Београд,Таковска 8, 10.12.2019. одржан је завршни концерт  пројекта „Београд пева“.У пројекту је учествовао и хор млађих разреда наше школе под руководством наставница музичке културе Јеленом Марјановић и Александром Станковић са још  5 хорова из београдских школа са периферних општина града. Пројекат је реализовало Удружење наставника музичке културе Србије уз подршку Градског секретаријата за културу. Циљ пројекта  је да се деци у млађим разредима врати песма и да наставници  музичке културе поново имају могућност да раде са млађим узрастима као део редовне наставе.

Концерт је био спектакуларан ,са 300 малих извођача  на  сцени и гостима Леонтином Вукомановић која је и својим ангажовањем подржала пројекат,Тијаном Дапчевић и Мари Мари.Без обзира што су се сви први пут срели пред сам концерт звучали су као да годинама певају заједно.Сала је була испуњена песмом, емоцијама, радошћу, добром енергијом…

Са нестрпљењем очекујемо наредне концерте.